Az V. FARSANGI T LA SE Kupa nevezési határideje: 2014. február 3. (hétfő) 12:00-ig

V. FARSANGI T LA SE KUPA HELYSZÍNEI

Bálint Márton Általános- és Középiskola, 2045 Törökbálint, Köztársaság tér 8.

Törökbálinti Sportközpont Sportcsarnok (TBSK Sportcsarnok), 2045 Törökbálint, Óvoda utca 6.

Törökbálint, Köztársaság tér 8. (Bálint Márton Általános- és Középiskola) és
Törökbálint, Óvoda utca 6. (TBSK Sportcsarnok)

- U7 (2007.01.01. után születettek)

játékos létszám: 4-4 ellen (maximum 10 fő nevezhető), játékidő: 1×15 perc, labdaméret: 4-es labda, pályaméret: 15x20m, kapuméret: 2x1m, kapus nincs

- U8 (2006.01.01. után születettek)

játékos létszám: 4+1 (maximum 10 fő nevezhető), játékidő: 1x15perc, labdaméret: 4-es labda, pályaméret: 20x40m, kapuméret: 3x2m

- U9 (2005.01.01. után születettek)

- U10 (2004.01.01. után születettek)

- U11 (2003.01.01. után születettek)

játékos létszám: 4+1 (maximum 10 fő nevezhető), játékidő: 2×10 perc, labdaméret: 4-es labda, pályaméret: 20x40m, kapuméret: 3x2m

- U12 (2002.01.01. után születettek)

- U13 (2001.01.01. után születettek)

játékos létszám: 4+1 (maximum 10 fő nevezhető), játékidő: 2x10perc, labdaméret: 5-ös labda, pályaméret: 20x40m, kapuméret: 3x2m

leány:

- U13 (2002-2001-ben születettek)

- U15 (2000-1999-ben születettek)

játékos létszám: 4+1 (maximum 10 fő nevezhető), játékidő: 1×15 perc, labdaméret: 5-ös labda, pályaméret: 20x40m, kapuméret: 3x2m

Öregfiúk:

-betöltött 34. életév (pl. BLSZ, megyei játékengedély bemutatása megfelel)

V. FARSANGI T LA SE KUPA LEBONYOLÍTÁSA

A benevezett csapatok csoportbeosztás, első két hely továbbjutó (pl. A1, A2, B1, B2, keresztbejátszás, bronzmérkőzés, döntő).

- 2. több rúgott gól

- 3. egymás ellen játszott mérkőzés eredménye.

A RENDEZVÉNY DÍJAZÁSA

- Az I. helyezett kupát, érmet és oklevelet,

- a II. és III. helyezett érmet és oklevelet,

- a további helyezettek oklevelet kapnak.

-      Gólt a pálya teljes területéről el lehet érni,

-      gól után lábbal hozható ismét játékba a labda, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést.

LES: NINCS

PARTDOBÁS: NINCS

-      A folyamatos támadójáték érdekében a labda csak lapos passzal hozható játékba, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni,

-      az ellenfél játékosai nem akadályozhatják a labda játékba hozatalát,

-      az ellenfél játékosai a labdától 3 méterre helyezkedhetnek el.

SZÖGLETRÚGÁS: NINCS

-      Ha az ellenfélről kerül a labda az alapvonal mögé, lábbal hozható ismét játékba, az alapvonal mögül, ilyenkor az ellenfél félpályáig visszahúzódva kezdi meg a labdaszerzést.

SZABÁLYTALANSÁGOK:

-      szabadrúgást vonnak maguk után

BÜNTETŐ:

-      Büntetőterület: 6m-re az alapvonaltól bójával jelölve,

-      büntető területen (6 méter) belüli kezelésnél büntetőrúgás következik,

-      a büntetőpont a kapu közepétől számított 15 méterre van,

-      a büntetőrúgást üres kapura kell elvégezni.

GÓL:

-      gól után középkezdéssel indul újra a játék.

-      A folyamatos támadójáték érdekében a labda csak lapos passzal (térdmagasság alatt) hozható játékba, a nem szabályos végrehajtást a játékvezető az ellenfél javára ítélheti, amelyből közvetlenül nem lehet gólt elérni,

SZÖGLETRÚGÁS:

-      a sarokpontról történik a védekező játékos 3 méterre kell tartózkodnia a labdától

-      a becsúszás semminemű formája nem megengedett,

-      durva szabálytalanság sárga lapos figyelmeztetést von maga után, amely 2 perces időbüntetéssel jár. Piros lap esetén a kiállítás végleges. A véglegesen kiállított játékos helyett 2 perc elteltével másik játékos hozható játékba. Az adott mérkőzésen kiállított játékos automatikusan egy mérkőzés eltiltást kap.

-      szabadrúgást vonnak maguk után,

-      a sorfal távolsága szabadrúgásnál 5 méter, ami nem adható, hanem kötelező,

BÜNTETŐ:

-      Büntetőterületen (6 méter) belüli szabálytalanságok esetén büntetőrúgás következik,

-      a büntetőpont a kapu közepétől számított 7 méterre van.

CSERE:

-      bármikor lehet

-      csere esetén egy csapatnál ha „A” csapat 4 mezőnyjátékosnál több tartózkodik a pályán, a labda pillanatnyi helyzeténél szabadrúgás történik „B” csapat javára, amennyiben „B” csapat gólhelyzetben van a mérkőzés folytatódik tovább,

-      a lecserélt játékos bármikor visszacserélhető,

-      a cserejátékosok elhelyezése a saját kapu oldalán, az alapvonal és az oldalvonal találkozásánál.

KAPUSOKNAK:

-      Kapuselőtér: 6m-es félkörív,

-      a kapusról van szöglet,

-      ha a labda kimegy az alapvonalon, a kapus lábbal és kézzel is játékba hozhatja a labdát (kidobhatja, átrúghatja, kirúgásnál a hatoson belül letett labda nem támadható, csak ha a labda elhagyta a hatos körvonalát),

-      hazaadás nagypályás szabályok szerint.

FONTOS SZABÁLYOK A TORNÁVAL KAPCSOLATBAN

• A tornára való jelentkezés sorrendjét az email-en érkezett időpontok határozzák meg. A telefonon való egyeztetés nem jelent automatikus részvételi szándékot a tornára.
  • Az első 10 csapat nevezését tudjuk elfogadni, időrendi sorrendben.
  • Minden korosztályban túlkoros játékos játéka nem engedélyezett.
  • Amennyiben leány fiú csapatban játszik csak 1 évvel túlkorosként engedélyezett.
  • A torna kezdésekor nem megjelenő csapatot, amennyiben nem jelzi a késése okát, de a tornán részt vesz a mérkőzése pótlásaként több mérkőzést (pl. 2 meccs) le kell játszania.
  • A tornára jelentkezett csapatok 10 csapatos torna révén csoportbeosztás után selejtezőt játszva csak az első kettő jut tovább.
  • Nem megfelelő létszám esetén a torna megrendezése előtt 3 nappal kiértesítés történik a torna lebonyolításáról (pl. csoport mérkőzések 8 csapatnál körmérkörzések; 6 csapatnál).
  • A tornára való jelentkezéskor kérnénk jelezni, hogy milyen módon kívánja fizetni a nevezési díjat (átutalás: emailben elküldött számla másolata kifizetése után vagy a helyszínen) illetve pontosan megnevezni a számlázási címet (egyesület/cégnév, település, utca, házszám).
  • A tornára való jelentkezéskor kérjük feltüntetni az edző elérhetőségeit (email, mobil telefon szám) az esetleges keresés céljából (pl. pontos helyszín egyeztetése, probléma az utazáskor, torna lemondásának értesítése).

EGYÉB RENDELKEZÉSEK

A játékosok a T LA SE Kupán csak versenyzői engedéllyel vagy érvényes diákigazolvány felmutatása után vehetnek részt.

Felhívjuk minden csapatvezető figyelmét a Fair Play betartására. Emellett – ha a szervezők kérik – be kell mutatni a születési adatait igazoló okmányt.